Založ si blog

Klimštrajk

Klimštrajk . Alebo ..budúce generácie, prepáčte.

Za to, že znečisťujeme vzduch, vodu, pôdu a tak trochu aj naše myslenie je už znečistené. Vyrubujú sa stromy , niekedy úplne zbytočne len aby sa niekto nabalil peňazí a postavil tak niečo ďalšie , čo vlastne ani nie je treba .

Nevážime si  a ničíme prírodu . To jediné , bez čoho by človek nemohol prežiť.

Ako je možné , že najintelektuálnejšie stvorenie , čo chodí po planéte ničí svoj jediný možný domov?

Neuvedomujeme si snáď ,že stromy a rastliny sú tie, ktoré nám dávajú kyslík ,bez ktorého človek neprežije , zmierňujú znečistenie , skladujú a čistia vodu . Príroda nám dáva liek ktorý nás lieči , jedlo ktoré jeme . Preto je mi tak ľúto, keď vidím čo sa deje, nielen u nás ale všade vo svete. Každý deň sa vyrúbe celosvetovo , taká obrovská časť lesu, ako je skoro 40 futbalových štadiónov.  Čo znamená že za posledných pár rokov je 50% stromov fuč.  A prečo? Pre peniaze?

Ale nie je to len o stromoch. Je to v prvom rade o ľuďoch.  Populácia stále rastie čo znamená že aj znečistenie bude len rásť . Rovnako ako teraz je už nadvýroba všetkého ,že podľa mňa ani taký obrovský dopyt nie je .  Odpad končí v moriach . A nielen plasty. Ale aj ten jadrový .

Však čo tam po tej jednej fľaške , alebo jednom sude…Povedalo si pár miliónov ľudí .

V encyklopédií, keď sme malý sa dočítame ,koľko je druhov zvierat. Ako rastieme , zisťujeme že skoro polovica je už vyhynutá. Vďaka nám a nášmu odpadu a znečisteniu alebo zisku. Nechcem sa dožiť toho, že sa ma moje dieťa opýta, mami a prečo už napríklad pandy alebo žirafy, veľryby neexistujú?

 

Tak ako farmár ,keď uvidí chorý strom, nepozerá sa na vetvy aby  zistil diagnózu, ale na korene.

Nie politici, nie korporácie, ale my sme tie korene ktoré to môžu zmeniť a začať s tým niečo robiť.

Je na nás aby sme sa postarali o našu planétu, pretože je to náš domov.

Pretože my nie sme oddelení od prírody, my sme jej súčasťou.  Chrániť ju, znamená chrániť nás.

Pretože či už bojujete proti rasizmu, za práva menšín, homosexuálov alebo inému typu ROVNOSTI…nebude na tom záležať vôbec keď nezačneme VŠETCI SPOLU chrániť naše životné prostredie …budeme  všetci spolu ROVNAKO VYHYNUTÝ.

 

 

 

 

 

 

Keď horel Notre Dame , bolo to vo všetkých médiách. Keď horel amazonský prales , pľúca našej planéty , nebolo to v médiách tak pokryté ,ako keď horela francúzska pamiatka. Na tú prispievali milionári z celého sveta. Nevšimla som si ,že by sa milionári takto isto snažili zachrániť amazonský prales .

 

 

Zaregistrovala som sa na pokeci a potom to prišlo. .. ..

24.08.2019

Všetci to poznáme. Sociálne siete sú fajn pokiaľ si píšeme s kamarátmi a ľuďmi ktorých poznáme. A potom sú tu zoznamky, a ľudia ktorých nepoznáte, a neviete s kým si píšete. Tento článok viac »

Mike Pence / Recep Tayyip Erdogan / USA / Turecko / Sýria /

USA a Turecko sa dohodli na prímerí v Sýrii

17.10.2019 19:55

Americký viceprezident Mike Pence to vo štvrtok vyhlásil po stretnutí s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom v Ankare.

najvyšší súd, kancelária súdnej rady,

Najvyšší súd SR vrátil kauzu Devín banky na Špecializovaný trestný súd

17.10.2019 19:44

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v trestnej veci Devín banky júli 2015 obžalobu na šesť osôb – Ľubomíra K. a spol. pre pokračovacie trestné činy sprenevery a úverového podvodu.

Rusko / Putin / Šojgu /

Rusko na cvičení Grom-19 testovalo rakety schopné niesť termonukleárne hlavice

17.10.2019 19:34

Ruské ozbrojené sily simulovali uskutočňovanie úloh v ozbrojenom konflikte a v jadrovej vojne, pričom využívali „jadrové zbrane s vysokou presnosťou, ako aj zbrane založené na nových fyzikálnych princípoch.

Trump - Erdogan

Trumpov list hodil Erdogan do koša

17.10.2019 18:47

Zdroj z vládnych kruhov v Ankare pre BBC potvrdil, že Erdogan tento neúctivý list "dostal, prečítal a zahodil do koša".

kristybwinter

Študent aplikovanej etiky

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 3332x
Priemerná čítanosť článkov: 1666x

Autor blogu

Kategórie