Založ si blog

Klimštrajk

Klimštrajk . Alebo ..budúce generácie, prepáčte.

Za to, že znečisťujeme vzduch, vodu, pôdu a tak trochu aj naše myslenie je už znečistené. Vyrubujú sa stromy , niekedy úplne zbytočne len aby sa niekto nabalil peňazí a postavil tak niečo ďalšie , čo vlastne ani nie je treba .

Nevážime si  a ničíme prírodu . To jediné , bez čoho by človek nemohol prežiť.

Ako je možné , že najintelektuálnejšie stvorenie , čo chodí po planéte ničí svoj jediný možný domov?

Neuvedomujeme si snáď ,že stromy a rastliny sú tie, ktoré nám dávajú kyslík ,bez ktorého človek neprežije , zmierňujú znečistenie , skladujú a čistia vodu . Príroda nám dáva liek ktorý nás lieči , jedlo ktoré jeme . Preto je mi tak ľúto, keď vidím čo sa deje, nielen u nás ale všade vo svete. Každý deň sa vyrúbe celosvetovo , taká obrovská časť lesu, ako je skoro 40 futbalových štadiónov.  Čo znamená že za posledných pár rokov je 50% stromov fuč.  A prečo? Pre peniaze?

Ale nie je to len o stromoch. Je to v prvom rade o ľuďoch.  Populácia stále rastie čo znamená že aj znečistenie bude len rásť . Rovnako ako teraz je už nadvýroba všetkého ,že podľa mňa ani taký obrovský dopyt nie je .  Odpad končí v moriach . A nielen plasty. Ale aj ten jadrový .

Však čo tam po tej jednej fľaške , alebo jednom sude…Povedalo si pár miliónov ľudí .

V encyklopédií, keď sme malý sa dočítame ,koľko je druhov zvierat. Ako rastieme , zisťujeme že skoro polovica je už vyhynutá. Vďaka nám a nášmu odpadu a znečisteniu alebo zisku. Nechcem sa dožiť toho, že sa ma moje dieťa opýta, mami a prečo už napríklad pandy alebo žirafy, veľryby neexistujú?

 

Tak ako farmár ,keď uvidí chorý strom, nepozerá sa na vetvy aby  zistil diagnózu, ale na korene.

Nie politici, nie korporácie, ale my sme tie korene ktoré to môžu zmeniť a začať s tým niečo robiť.

Je na nás aby sme sa postarali o našu planétu, pretože je to náš domov.

Pretože my nie sme oddelení od prírody, my sme jej súčasťou.  Chrániť ju, znamená chrániť nás.

Pretože či už bojujete proti rasizmu, za práva menšín, homosexuálov alebo inému typu ROVNOSTI…nebude na tom záležať vôbec keď nezačneme VŠETCI SPOLU chrániť naše životné prostredie …budeme  všetci spolu ROVNAKO VYHYNUTÝ.

 

 

 

 

 

 

Keď horel Notre Dame , bolo to vo všetkých médiách. Keď horel amazonský prales , pľúca našej planéty , nebolo to v médiách tak pokryté ,ako keď horela francúzska pamiatka. Na tú prispievali milionári z celého sveta. Nevšimla som si ,že by sa milionári takto isto snažili zachrániť amazonský prales .

 

 

Mohla to byť každá z nás. .. .No bola to Viola

21.11.2019

Mohla to byť každá z nás… 19.11.2019 pochovali Violu. Mladú ženu, ktorú našli na brehu Dunaja, znásilnenú a dobitú na smrť. Musela si prejsť peklom, kým opustená na brehu rieky podľahla následkom zranení a podchladenia. Nikdy nepochopím, ako dokáže niekto zneužiť svoju fyzickú prevahu nad ženou a mučiť ju až na kraj smrti. Neviem si ani len predstaviť, čo sa [...]

Zaregistrovala som sa na pokeci a potom to prišlo. .. ..

24.08.2019

Všetci to poznáme. Sociálne siete sú fajn pokiaľ si píšeme s kamarátmi a ľuďmi ktorých poznáme. A potom sú tu zoznamky, a ľudia ktorých nepoznáte, a neviete s kým si píšete. Tento článok je reakcia na vlogerku “ Dejepis inak“ ktorá sa tam zaregistrovala ako 13 ročné dievča a ktorá dopadla asi rovnako ,ako väčšina dievčat dopadne na pokeci. No proste [...]

zbraň, pištoľ, vražda, lupič

Radikál vo Francúzsku zajal rukojemníkov, žiadal oslobodenie Palestínčanov

06.08.2020 22:49, aktualizované: 07.08.2020 01:08

Ozbrojený muž vo štvrtok zajal šesť rukojemníkov v jednej z bánk v severofrancúzskom meste Le Havre. Neskôr sa vzdal polícii.

Mike Pompeo

Pompeo bude v Prahe, Viedni aj Varšave. Bratislavu obíde

06.08.2020 21:43

Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo navštívi viaceré krajiny v strede Európy. Bude hovoriť aj o energetike.

pocasie-8-20-2020

Tropické teploty sa vrátia. Čo vám ale môže pokaziť víkend?

06.08.2020 19:00

Daždivé počasie prakticky za nami a vo výhľade sú tropické dni. Aké však budú noci? A je niečo, čo vám môže pokaziť víkend?

poľsko inaugurácia ľavica lgbt

Dudovu inauguráciu sprevádzali tiché protesty i bojkot opozície

06.08.2020 18:58

Poľský prezident Andrzej Duda zložil v parlamente prísahu a oficiálne sa ujal svojho druhého funkčného obdobia v úrade.

kristybwinter

Študent aplikovanej etiky

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 6924x
Priemerná čítanosť článkov: 2308x

Autor blogu

Kategórie